Haber

Mum sipariş edildi! Masa ortakları kritik kararı açıkladı

  •     Haber7-Özel

türkiye 37 gün Ardından cumhuriyet tarihinin en değerli seçimlerinden birine girecek. ABD medyasında bile “Dünyanın En Büyük Seçimi”gibi tanımlanır 14 Mayıs Kandil’de eli kanlı teröristler seçim için canla başla çalışıyor. Ölüm korkusuyla saklandıkları mağaralardan çıkamayan terörist liderler, Türkiye’deki yediler masasına Kandil’den seçim talimatı gönderiyor.

ORTAK LİSTE TALİMATLARI

Yediler tablosunun cumhurbaşkanı adayı Kemal’in seçim tarihi belli oldu KılıçdaroğluHer gün takviye açıklama yapan terör örgütü, önceki gün taktik olarak muhalefete geldi. terör örgütü pkkelebaşlarından mustafa karasutarafından yayınlandı videoyedili masadaki partilerden ortak liste üzerinde fikir birliğine varmalarını istedi.

Karasu’nun yayınladığı görselde “Bu seçimde en verimli sonucu almaları gerektiğini söylüyorlar. Yani ortak liste daha çok kazanır diyorlar. Herkes öyle diyor. Muhalefet kanallarını dinliyoruz, onlar da söylüyor. Biz de istiyoruz, önemli olan istiyoruz. Mesele mecliste daha fazla temsil olması, yoksa bilemem, bu çok fazla, bunlar az, yani böyle bir yaklaşım olamaz.”dedi.

MASA ORTAKLARI TALİMATLARI TAKİP EDİN

Gaz lambası dan gelen bu talimat öncesi yapılan açıklamanın ardından yedili masada tarafların nasıl bir yol izleyeceği merak konusu oldu. Millet İttifakı’ndaki formül resmen belirlendi. Masanın küçük ortakları; DEVA, Gelecek, Saadet ve Demokrat Parti Karasu’nun talimatı doğrultusunda CHP listelerinden seçime gireceği öğrenildi. 4 Parti bugün YSK adresine başvurarak kendi logoları ile seçime girmeyeceklerini beyan etmeleri beklenmektedir. Yani bu 4 lottanmilletvekili adayları 14 Mayısseçimlerde CHP’lilistelerinde olacak.

CHP VE İYİ PARTİ’DEN FERMUAR SİSTEMİ

Baş Terörist KarasuCHP ve İYİ Parti’den ortak liste talimatı sonrası “fermuar” modeliyle 10 ilde ortak liste ile hareket etme kararı aldığını duyurdu. İki partili milletvekili sayısını artırmak için milletvekili çıkarma olasılığı düşük olan illerde seçimler yapılıyor, ‘fermuar” modele girecektir. Fermuar sistemi ağırlıklı olarak 5 ve daha az milletvekili olanlar için kullanılmaktadır. Aksaray, Gümüşhane ve ÇorumKüçük illerde uygulanacak olan aday listesi partilerin bir önceki seçimlerde oylarına göre belirlenecek. 10 ilden 7’sindeCHP adayı 3.’deYETER Partisi’nin adayı birinci sıraya konulacak.

KAYNAK: HABER7

haberkagizman.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu