Haber

Efes Selçuk’ta Vatandaşların Dağıttığı Fidanlarla Sofralar Şenlenecek

Efes Selçuk Belediyesi, kent genelinde tarımı desteklemeye ve daha fazla vatandaşı üretime dahil etmeye devam ediyor. Efes Tarlası Ömür Köyü’nde, Park ve Bahçe Birimi tarafından toplanan yeşil atıklardan üretilen kompost gübreleri ve ata tohumlarından üretilen fidanlar vatandaşlara dağıtıldı.

Efes Tarlası Ömür Köyü’nde ata tohumlarından üretilen domates, biber, uzun patlıcan, karpuz ve hıyardan oluşan 20 bine yakın fidan ve 2 tona yakın kompost gübre vatandaşlara dağıtıldı. Vatandaşlara dağıtılan kompost gübreler, Park ve Bahçe Birimi tarafından kent genelinde yürütülen budama ve temizlik çalışmaları sonucunda oluşan yeşil atıklardan elde ediliyor.

Ata tohumlarından elde ettiği fidanları alım garantili olarak üreticilerle paylaşan Efes Selçuk Belediyesi, ata tohumlarından elde ettiği fidanları vatandaşlarla buluşturarak tarımla ilgilenen vatandaşlara destek oldu.

Engelsiz Yaşam Merkezi – Eşitlik Birimi Parkı yanındaki dağıtımda vatandaşlara dağıtılan fidanlar ve Efes Selçuk’ta vatandaşlara dağıtılan fidanlarla vatandaşların tarımsal üretime dahil edilmesiyle kent genelinde daha fazla vatandaş tarıma katıldı. geliştirme saldırısı

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

tercanhaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu