Haber

Burdurlu 200 öğretmen ve 148 sağlık personeli deprem bölgesine sevk edildi

Burdur’dan arama kurtarma, yardım ve sağlık alanında görev yapacak 200 gönüllü öğretmen ve 148 sağlık personeli Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremlerden etkilenen bölgeye hareket etti.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü bahçesinde toplanan öğretmenler aileleriyle vedalaştıktan sonra 4 otobüsle Gaziantep, Hatay ve Kahramanmaraş’a uğurlandı.

Burdur Milli Eğitim Müdürü Nesrin Kakırman, Vali Ali Arslantaş’ın himayesinde deprem bölgelerine yardım çalışmalarının yanı sıra gönüllü öğretmenleri de gönderdiklerini söyledi.

İlkyardım, arama kurtarma ve psiko-sosyal eğitim alan öğretmenlere öncelik verdiklerini anlatan Kakırman, “Yolları açık olsun, Allah’a emanet olunsun. İstekli hoca arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Gidiyorlar.” .” söz konusu.

“Biz de bir menfaatimiz olsun istedik”

Öğretmen Mahmut Yavaş, depremzedelere elinden geldiğince yardım etmek için gönüllü olduğunu belirtti.

Depremzedelere yardımcı olmak istediklerini belirten Yavaş, “Bizim için hayırlı olur dedik, ülke olarak çok zor günlerden geçiyoruz, çok üzgünüz. Ne görev verilirse onu yapacağız” dedi. Orada ilk yardım çadırı kurmaktan, yiyecek dağıtımından arama kurtarmaya kadar.” dedi.

Abdullah Kayaoğlu, afet bölgesindeki yaraları sarmak için bölgeye gittiğini vurgulayarak, “Ben ve arkadaşlarım inşallah elimizden gelenin en iyisini yapacağız” dedi. terimini kullandı.

Öte yandan İl Sağlık Müdürlüğü’nden aralarında doktorların da bulunduğu 148 sağlık çalışanı Kahramanmaraş ve Hatay’a gitti.

ortahisarhaber.xyz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu